LANKSTUS AKMUO

Lankstus akmuo - plonas ir elastingas


Tai lanksčios, labai plonos iki 3 mm storio natūralaus akmens plokštės, skeltos iš stambių akmens kubų, todėl kiekviena akmens plokštė - unikalus kūrinys, sukurtas gamtos.  Lankstus akmuo suteikia galimybę apklijuoti lenktus paviršius, ką su tradicinėmis akmens plytelėmis padaryti ganėtinai sunku. Lanksčios plytelės draugiškos aplinkai, atsparios vandeniui ir ugniai. Paprasta montuoti, nes akmens plokštės labai lengvos tik 1,5kg/m². Lankstaus akmens tapetai puikiai dera su kitomis apdailos medžiagomis: metalu, medžiu, plytomis, betonu. Gali būti naudojamos interjere ir eksterjere, o tai labai palengvina montavimo procesą.

Plonas

Ypatingai plonas, o bendras lankstaus akmens plokštės storis tik iki 3mm 

Lankstus

Idealiai tinka sudėtingiausioms geometrinėms figūroms, lenktiems paviršiams

Lengvas

Ypatingai lengva tik 1,5kg/m²

Interjerui ir eksterjerui 

Vidaus sienų ir fasadų apdailai, luboms, grindų dangai 

Tvirtas

Stiklo pluošto pagrindo dėka, šios natūralaus akmens plokštės ypač tvirtos

Nedegus

Maksimali temperatūra 120°C 

Paprastas montavimas

Naudojami įprasti medienos ar akmens apdirbimo įrankiai

Drėgnoms patalpoms

Lankstus akmuo vonioje, virtuvėje

Lengva transportuoti

Dėl lankstaus akmens lengvumo ir lankstumo, gabenimo kaštai ženkliai mažesni

Lankstus akmuo. Naudojimas

Akmens plokštės labai universalios, elastingos, lengvai klijuojamos. Dėl stiklo pluošto pagrindo šis 100% natūralaus akmens paviršiaus dekoratyvinis akmuo ypač tvirtas ir tinka tiek vidaus, tiek išorės apdailai. Lanksčios plytelės įvairiems lenktiems ir lygiems paviršiams:

 • židinio apdaila;
 • lubų, grindų danga;
 • vidaus ir išorės sienų dekoras;
 • lankstus akmuo fasadui;
 • vartų, kolonų, tvoros apdaila;
 • virtuvė, vonia;
 • baldų ir durų gamyba;
 • registratūros, parduotuvių įrengimas.

Pamatykite iš arčiau. Vaizdo medžiaga.

Sienų dekoras

Itin plonas akmuo: skalūnas, marmuras, smiltainis įsitvirtino projektuojant baro stalus, baldų fasadus, duris, tūrinius daiktus, bet kokius vertikalius ir horizontalius paviršius. Lanksčias akmens plyteles galima pamatyti visur - nuo dizainerių kurtų kėdžių iki lifto ar jachtos apdailos!

Akmens plokštės idealiai tinka sienoms ir kitai svetainės, virtuvės, prieškambario, vonios, židinio apdailai. Puikiai atrodo kaip miegamojo sienos dekoras. Toks dizaino sprendimas visada atrodo prabangiai ir stilingai!

Neįtikėtinai reprezentatyvios išvaizdos sienų dekoras įneš elegancijos ir unikalumo į klasikinio, rytietiško ar prancūziško stiliaus interjerus. Klijuojama sienų danga išryškins lofto modernų, minimalistinį stilių. Ši sienų apdaila tarnaus daugelį metų be jokių deformacijų ar papildomų išlaidų remontui.

Komercinės patalpos ir biurai

Praktiškumas, įdomi struktūra, sodrios spalvos. Lankstus akmuo tampa viena populiariausių komercinių patalpų apdailos medžiagų. Naudodami lankstų akmenį komercinėse patalpose, išspręsite priežiūros ir papildomo remonto problemas. Pasiteisino ne tik pastatų viduje, bet ir lauke. O paprastas montavimas sutaupys laiko ir darbo kaštus.

Ši moderni medžiaga - puikus fonas, kuriame bet kokios interjero idėjos atrodys naudingos ir patrauklios. Akmuo nepraranda pirmaujančios pozicijos ir šiandien išlieka vienas aktualiausių.

Židinio apdaila

Geriausias pasirinkimas kuriant židinio apdailą - lankstus akmuo, kuris yra atsparus ekstremalioms temperatūroms (gali atlaikyti iki 120 laipsnių). Didelis atspalvių ir akmens tekstūrų pasirinkimas jūsų židinį pavers unikaliu ir nepakartojamu.

Nemaža dalis šiuolaikinių židinių yra elektriniai ar biožidiniai. Norint išsaugoti stilių, dažnai statomas netikras gipso kartono židinys. Tokia konstrukcija gali neatlaikyti natūralaus akmens svorio, o lankstus akmuo tam - idealus variantas.

Permatomas lankstus akmuo

Efektas, kurį galima pasiekti naudojant permatomą lankstų akmenį, nustebins ne vieną jūsų svečią! Ir jūs patys ne kartą su susižavėjimu žvelgsite į šią interjero detalę - tuo neabejojame.

Dizaineriai, norėdami naudoti foninį apšvietimą, renkasi permatomas akmenines lanksčias plyteles. Židinys, sienų dekoras, pertvaros, lubų konstrukcijos, laiptai, baro stalas, registratūros stalas dekoruotas permatomu lanksčiu akmeniu, kuria išskirtinius interjero elementus. Tuo pačiu metu ši apdaila atrodys kaip įprastas akmuo, o tamsoje kaip apšvietimas ir papildomas dekoras.

Permatomas lankstus akmuo gerai praleidžia šviesą. Ši savybė suteikia galimybę sukurti jaukias, kamerines zonas. Vidinis apšvietimas išryškins nuostabią natūralaus akmens struktūrą, detales. 

Vonios interjeras

Natūralaus lankstaus akmens plokštės vonioje papuoš ne tik sienas, bet ir leis sukurti išskirtinį vonios kambario interjerą. Dėl savo techninių savybių akmuo tinka drėgnoms patalpoms. Norint papildomai apsaugoti akmens paviršių rekomenduojame naudoti akmens apsaugos priemones. Akmens impregnantas apsaugo nuo vandens, purvo, riebalų įsigėrimo.

Baldų fasadas

Baldų fasadai iš lankstaus akmens atrodo neįprastai, stilingai ir įdomiai. Iš įvairių struktūrų ir gausios akmens atspalvių paletės neabejotinai galėsite pasirinkti tinkamą savo baldų komplektui. O atsižvelgiant į medžiagos tvirtumą ir ilgaamžiškumą, tokie fasadai tarnaus ilgai ir nesukels rūpesčių. 

Kolonos

Klasikiniame ir šiuolaikiniame interjere sutinkame tokių dizaino elementų kaip kolonos, arkos. Akmens masyvo kolonos labai brangios ir sunkios, tačiau gelbėja šiuolaikinės technologijos: gipso kartono konstrukcija dekoruota lanksčiu akmeniu. Net apvalios kolonos paviršius atrodys monolitinis. 

Lanksčios plytelės. Savybės

 • 100% natūralaus akmens paviršius
 • Storis 1,5-3,0 mm
 • Svoris apie 1,5 kg/m²
 • Pagrindas: stiklo pluoštas
 • Matmenys: 122x61cm, 240x120 cm, 260x120 cm, 200x100 cm
 • Lengva montuoti ant kampų ir apvalių paviršių
 • Maksimali temperatūra: 120°C 
 • Tvirtesnis ir kietesnis už akmens plyteles, nes pagrindas sutvirtintas stiklo pluošto audiniu su poliesterio klijais.

Lankstaus akmens klijavimas

Lankstus akmuo montuojamas ant įvairių lygių ar lenktų paviršių: betono, medžio, metalo, plytelių ir t.t. 
 • Lankstaus akmens klijavimas rekomenduojamas kai temperatūra ne žemesnė nei 10°C.
 • Prieš klijuodami sukurkite norimą raštą, kadangi akmens plokštės gali turėti skirtingą raštą ir atspalvį, tai normalu, nes akmuo sukurtas pačios gamtos. Iš skirtingų dėžučių išsidėliokite natūralaus akmens plokštes ir tik po to pradėkite montavimą. Taip suklijuoti paviršiai atrodys tolygiai ir harmoningai.  
 • Lanksčios plytelės pjaunamos įprastais medienos ar akmens apdirbimo įrankiais. Dekoratyvines akmens plokštes pjaukite kampiniu šlifuokliu su specialiu disku plytelėms, o didesniems plotams naudokite deimantinius pjūklus. Akmuo pjaunamas iš blogosios pusės, kad neišsiteptų dekoratyvinės akmens plokštės paviršius.
 • Jei reikia, lankstus akmuo sulenkiamas, o norima forma pasiekiama techninio feno - orpūtės pagalba.

Lankstaus akmens montavimo technologija nėra sudėtingas procesas, tačiau didelę reikšmę turi vientisas atskirų plokščių sujungimas.

Peržiūrėkite vaizdo medžiagą "Lankstaus akmens klijavimas" ir sužinokite kaip teisingai montuoti lankstų akmenį. 

Akmens impregnantas

LANKSTAUS AKMENS VALYMAS IR PRIEŽIŪRA 

 • Natūralus lankstus akmuo valomas audiniu be pūkelių. Dulkes siurbkite siurbliu su minkštu antgaliu.
 • Svarbu! Nenaudokite rūgštinių valiklių. Jie neigiamai veikia akmens plokštės paviršių!
 • Akmens impregnantas naudojamas norint apsaugoti lankstaus akmens plokštes nuo neigiamo aplinkos poveikio. Rekomenduojame padengti akmens plokštes specialiu apsauginiu skysčiu. Impregnantas akmeniui apsaugo marmurą, skalūną, granitą, akmenį nuo vandens, purvo, riebalų įsigėrimo, dėmių, UV spindulių. Akmens impregnantas giliai įsiskverbia į lankstaus akmens poras, sukuria vandenį atstumiantį efektą nesudarydamas plėvelės ir palankių sąlygų formuotis pelėsiui. Oro pralaidumas nesumažėja, o tai yra vienas iš svarbiausių higienos reikalavimų.
 • Paryškinti akmens spalvą padės šlapio efekto akmens impregnantas
 • Impregnuoti galima prieš ar po montavimo. Akmens paviršius turi būti sausas ir švarus.
 • Prieš impregnavimą pabandykite mažai matomoje vietoje.