Akmuo

Enter your text here...

Impregnantai

AKMENS IMPREGNANTAS. VAŠKAS. AKMENS APSAUGA. IMPREGNANTAI

Kodėl reikia impregnuoti akmenį?

Akmens impregnantai prailgins akmens plytelių tarnavimo laiką net 3-5 kartus! Netinkama akmens priežiūra gali sugadinti šį gamtos grožį. Dažniausiai mes galvojame kad akmuo labai kietas, tačiau tai porėta medžiaga, kuri absorbuoja skysčius ir drėgmę. Naujai įrengtos akmeninės grindys, sienų plytelės, stalviršiai turi būti padengti specialiu skysčiu. Akmens impregnantas apsaugos akmenį nuo vandens, riebalų, purvo, UV spindulių, dėmių įsigėrimo.

Akmens impregnantai naudojami montuojant akmens plyteles lauke ar patalpose, ypač ten kur yra daug drėgmės. Mūsų priemonės leidžia akmeniui "kvėpuoti", nes nesudaro plėvelės. Impregnuotas akmuo ir akmens plytelės įgauna naujų savybių: akmens apsaugą nuo vandens, teršalų, paryškinama akmens spalva, suteikiamas sendinto akmens ar šlapio akmens efektas. Veidrodinį blizgesį marmuro plytelėms suteiks akmens poliravimo pasta, vaškas grindims.

Fasado apdailą iš marmuro, travertino, granito, akmens būtina apsaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio: vandens, purvo, UV spindulių. 

Laiptai ir lauko plytelės

LAUKO LAIPTAI. LAIPTŲ PAKOPOS. AKMENINIAI LAIPTAI. LAUKO PLYTELĖS

Laiptai - vienas iš pagrindinių ir būtiniausių konstrukcinių pastato elementų. Tai neatskiriama interjero ar eksterjero dalis. Teisingas medžiagos pasirinkimas - tai pagrindas, nes eksploatacijos metu laiptai bus veikiami įvairių neigiamų reiškinių. 

Lauko laiptai iš akmens: granitas, bazaltas - viena iš tinkamiausių medžiagų Lietuvos klimato sąlygoms (lauko laiptai, laiptų aikštelė, laiptų pakopos, plytelės laiptams ir laiptų apdaila). Marmuras, travertinas dažniausiai naudojami gaminti vidaus laiptus. Nepriklausomai nuo dydžio ir konstrukcijos, laiptai reguliariai patiria apkrovas, todėl renkantis laiptus svarbu vadovautis eksploatacinėmis medžiagos savybėmis.  Žvelgiant iš praktinės pusės, akmeniniai laiptai, granito laiptai ar bazalto laiptų pakopos - tai patikima, ilgaamžiška, saugu. Neslidūs lauko laiptai gaminami deginant akmens paviršių ar apdirbant granitą smėliasrove. Taip akmeniniai laiptai tampa saugūs lyjant ar sningant. Net pastoviai vaikštant, akmeniniai laiptai su aikštele nepraranda savo pirminės išvaizdos ilgus metus, nes akmuo yra ilgaamžis ir atsparus dilimui. 

Betoniniai lauko laiptai reikalauja papildomo užbaigimo, ne tik dėl neestetiško vaizdo, bet ir dėl to, kad laikui bėgant pradeda byrėti. Laiptų plytelės iš akmens apsaugos konstrukciją, suteiks tvirtumo ir patrauklumo.

Akmens plytelės montuojamos ne tik kaip laiptų pakopos, bet ir laiptai, laiptai su aikštele, grindinys, šaligatvio plytelės. Geriausia šiam tikslui naudoti patvarią, neslidžią medžiagą: granitas, bazaltas, labradoritas. Neverta taupyti, nes šios sritys patiria didžiules mechanines apkrovas. Lauko plytelės iš akmens apsaugos laiptus, taip pat paslėps betono konstrukcijos trūkumus.

Židinio apdaila

ŽIDINIŲ APDAILA. KAMINO APDAILA. PLYTELĖS IŠ AKMENS. SKALŪNO PLYTELĖS

Židinio apdaila

Židinys svarbus interjero akcentas, suburiantis visus namiškius kartu, skleidžiantis jaukią romantišką atmosferą. Įsikūręs šalia židinio, žiūrėdamas į ugnį, žmogus atsipalaiduoja, nusiramina. Norint, kad židinys džiugintų ne tik šiluma, bet ir puoštų interjerą, svarbu pasirinkti tinkamą židinio apdailą. Net paprastas mūrinis židinys ar židinio apdaila iš gipso gali virsti tikru meno kūriniu. Plytelės židinio apdailai: skalūno plytelės, kvarcitas, marmuro plytelės, kalkakmenis, smiltainis. Šios tvirtos ir ilgaamžės židinių apdailos medžiagos pasižymi atsparumu karščiui,  yra nedegios, kaitinant neišskiria toksinių medžiagų. Galime drąsiai teigti, jog pati tinkamiausia medžiaga židinio apdailai yra natūralaus akmens plytelės.

Kamino apdaila

Renkantis kamino apdailą, būtina atsižvelgti į medžiagos ilgaamžiškumą, atsparumą temperatūrų kaitai, krituliams ir drėgmei. Kaminas tai ne tik fasado apdaila ar interjero detalė, jis turi atitikti saugos reikalavimus. Praktiškiausias variantas kamino apdailai - akmuo ir akmens plytelės. Ši medžiaga nedegi ir nekenksminga aplinkai. Akmens plytelės puikiai dera su bet kokia stogo danga, o tarša, kuri susidaro ant akmens eksploatacijos metu, yra mažai pastebima. Kaminų apdaila. Rekomenduojame rinktis skalūno plyteles, suklijuotas į segmentus, dėl tvirtumo, tekstūros ir spalvų įvairovės. Skalūno plyteles lengva bei patogu montuoti. Akmens klijavimo darbus gali atlikti net ne profesionalas.

Grindų Plytelės Iš Akmens

GRINDYS. GRINDŲ PLYTELĖS. GRINDŲ DANGA. AKMENS PLYTELĖS. LAIPTAI

Kas gali būti tvirčiau už akmenines grindis? Teisingai - tiesiog gerai sumontuotos akmens plytelės. Natūralaus akmens grindų plytelės tinka bet kokiame interjere - ar tai prabangi aplinka, ar lakoniškos minimalizmo linijos. Marmuras, granitas, kalkakmenis, travertinas puikiai dera su tokiomis medžiagomis kaip medis, metalas, oda ar dekoratyvinis stiklas. Akmenį galime vadinti universaliu. 

Natūralaus akmens grindų danga patraukli ne tik grožiu, faktūrų bei spalvų įvairove, bet ir aukštomis eksploatacinėmis savybėmis. Pirmiausia, akmeninės grindų plytelės - viena iš tvirčiausių ir patvariausių grindų dangų. Antras pagal svarbą natūralaus akmens privalumas yra didelis atsparumas dilimui ir ilgaamžiškumas. Akmens grindys puikus pasirinkimas viešose erdvėse su intensyviu judėjimu. Akmens plytelės, marmuras, travertinas - labai geras šilumos laidininkas, todėl tai idealiausia danga šildomoms grindims. Nesuklysime, jei akmens plytelių grindų dangą pavadinsime paprastai - geros grindys!

Tinkamai prižiūrint, grindų plytelės iš akmens, tarnaus šimtus metų. Apsaugoti grindis nuo vandens, riebalų, purvo padės specialus akmens impregnantas. Jei laikui bėgant ant poliruoto marmuro plytelių paviršiaus atsiranda įbrėžimų, juos galima nupoliruoti ir atstatyti pirminį veidrodinį blizgesį su SPRINT Lux skysta akmens poliravimo pasta. 

Trinkelės

AKMENS TRINKELĖS. GRANITO TRINKELĖS. BAZALTO TRINKELĖS

Trinkelės - kraštovaizdžio dizaino dalis, kuri praturtina vietovę, suteikia jai estetikos, žavesio, padeda greitai pasiekti norimas kiemo, sodo ar gatvės vietas.

Granito trinkelės, bazalto trinkelės atrodo stilingai ir prabangiai. Akmens trinkelių įvairovė leidžia pasirinkti spalvą, stilių ir apdirbimo technologiją: sendintos, skeltos, bučerduotos, degintos. Grindinio trinkelės pjaunamos arba skeliamos į stačiakampes ar kvadratines akmens trinkeles.

Granitas vadinamas amžinu dėl savo kietumo, atsparumo dilimui, vandens absorbcijos, atsparumo šalčiui. Šios lauko trinkelės fizinės savybės leidžia akmens trinkelėms išlaikyti nepriekaištingą išvaizdą šimtmečius. Tai įrodo daugelis senų miestų, kurių gatvės ir aikštės grįstos bazalto bei granito trinkelėmis.

Akmens trinkelės iš granito, bazalto (juodos trinkelės), labradorito yra universalios ir gali būti naudojamos beveik visur - takeliams, kiemams, pėsčiųjų šaligatviams, žaidimų aikštelėms, automobilių stovėjimo aikštelėms, centrinėms gatvėms, skverams.